Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij
Blisko 90 osób wzięło udział w jubileuszowej, 15. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego Amatorów o Puchar Prezesa Kolportera, który w dniach 26-28 sierpnia odbył się na kortach kieleckiego Centrum Tenisowego ROKO. Emocji nie brakowało, a zawodnicy i kibice chwalili sobie rodzinną atmosferę imprezy. W turnieju rywalizowano w aż dziewięciu kategoriach: dzieci do lat 14 (dziewczęta i chłopcy), kobiety Open, mężczyźni: Open, 19-35, 36-50, 50+ oraz w deblach męskich i grach mieszanych. Zaskakująco dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki juniorów. Z zaproszenia organizatorów skorzystało 29 młodych tenisistów, którzy z ogromną ambicją walczyli o zwycięstwa, a ich udział w zawodach był całkowicie bezpłatny. Najmłodszy uczestnik, Aleksander Mazurkiewicz ze Skarżyska-Kamiennej, miał tylko pięć lat! I choć w pierwszym pojedynku przegrał z o kilka lat starszym przeciwnikiem, to na kortach radził sobie bardzo dzielnie.

Do Kielc zjechali amatorzy tenisa z całej Polski – z Krakowa, Warszawy, Radomia, a także z Lublina. – Bardzo fajna impreza, to był naprawdę przyjemny weekend. Trochę zabrakło mi umiejętności do zwycięstwa, ale dzięki temu chociaż mam motywację do dalszej pracy – mówił Łukasz Puk z Kraśnika, drugi w kategorii Open mężczyzn. W tej najważniejszej grupie zwyciężył zawodnik gospodarzy, Radosław Gładyś z Kielc. – Bywałem na turniejach z większą obsadą, ale jak na tę liczbę tenisistów, poziom był naprawdę wysoki – stwierdził Gładyś. – W tej edycji postanowiliśmy zrezygnować z patronatu organizacji ATP, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na zainteresowanie turniejem i frekwencję. Strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie dzieci, które były prawdziwą ozdobą turnieju – przyznała Karina Zawadzka, organizatorka turnieju z ramienia firmy Kolporter.
Wyniki Kolporter Cup 2011

Dziewczynki do lat 14
1. Martyna Koczotowska
2. Julia Wędrocha
3. Aleksandar Bator

Chłopcy do lat 14
1. Szymon Sikorski
2. Damian Samburski
3. Alan Rębiś

Kobiety Open
1. Justyna Jackowska
2. Katarzyna Chmielewska
3. Elżbieta Mazurkiewicz

Mężczyźni 19-35
1. Tomasz Górkier
2. Maciej Górkier
3. Jacek Rejczak

Mężczyźni 36-50
1. Maciej Nowak
2. Andrzej Moczek
3. Cezary Jasiak

Mężczyźni +50
1. Jan Papierz
2. Roman Wędrocha
3. Krzysztof Gładyś

Mężczyźni OPEN
1. Radosław Gładyś
2. Łukasz Puk
3. Wojciech Nowak

Deble mężczyzn
1. Tomasz Górkier i Maciej Górkier
2. Maciej Nowak i Jacek Rejczak
3. Maciej Białkowski i Andrzej Moczek

Deble mieszane
1. Justyna Jackowska i Tomasz Górkier
2. Natalia Krajewska i Maciej Górkier
3. Elżbieta Mazurkiewicz i Rafał Uciński

Relację przygotował: Tomasz Porębski (www.cksport.pl)

Sponsor

Kolporter

Patronat medialny

Nasz Kolporter
Echo Dnia
Gazeata Wyborcza
eM tygodnik
CK Sport
Radio FaMa
Radio eM
Radio Kielce

Opieka medialna

TVP Kielce
Wykonanie: Kolporter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa